Listopad 2010

Počítačové hry ničí mozek - ani nebo ne?

21. listopadu 2010 v 14:01 | Mrs. Koki |  Moje úvahy
Úvahy
Oddělovač
Jen tak mě to napadlo. Co se může stát, jestliže hrajeme počítačové hry od rána do večera. To, s čím nás straší rodiče, je pravda, nebo ne? Budeme blbí, budeme špatně vidět? Je to jen záminka, nebo je to skutečně pravda? Na tuhle otázku jsem nikdy nedokázala odpovědět a ve svém případě jsem jednala jen podle sebe. Vidím dobře, myslím, že blbá nejsem, tak jak to tedy je? Projeví se nám to až v dospělisti, nebo je to jen nějaká věta pro rodiče, aby nás postrašili?

Jsou různé typy přátel - a jen ti nejoddanější jsou na celý život...

8. listopadu 2010 v 19:30 | Mrs. Koki |  Téma týdne
Téma týdne
Toto téma ve mně vzbudilo trošku emoce. Přátelé... co máme dělat, když nemáme nejlepší přátele? Rodiče nám nepomohou... ti řeknou: Tak se soustřeď na školu.
Jenomže to nejde. Musíte mít někoho, komu byste se mohli svěřit a vyplakat na ramínku. Někdo má problém vyjevit své city. Před kamarádem se ale může klidně vyplakat, před ním se nestydí, před ním necítí žádný ostych. Také máme někdy problém zvaný - sebemluva. Toto provozuji já. Nemám nejlepší přátele. Už ne. Tak se bavím se svým plyšákem, nebo se zrcadlem. Někdy i brečím. Chci se jen vyřvat, všechno ze sebe vypustit. Jsem totiž introvert.