Červen 2010

Nenechte se sebou manipulovat jako s hračkou

29. června 2010 v 19:37 | Mrs. Koki |  Téma týdne
Každý máme pocit, jako bychom byli loutkou, hračkou, se kterou každý manipuluje. Necháme za sebe rozhodovat ostatní a my nejsme hračka. Hračku stvořil člověk. Nás stvořila příroda. Hračka je na hraní. My jsme, abychom žili a abychom pak zemřeli. Ale za ten život je potřeba si něco užít, ne? Být šťastný/á.

Nebuďme hračkou. Nemá to cenu. Život pak nemá cenu. My nemáme cenu. A pak se zlobíme na sebe a na ostatní. Zlobíme se na svět. Nikdo si nezaslouží být loutkou a hračkou někoho jiného. Hračku máme, abychom s ní zabili čas. A s hračkou si většinou pohraje malé dítě. Koupí si hračku v obchodě a doma si ji pak rozbalí a hraje si s ní, třeba i dvě hodiny.

A nás si přece nikdo nekoupil v obchodě. My nepatříme do nikoho vlastnictví. Mysleme na to a nenechme se sebou manipulovat. Hračka a člověk je rozdíl. Hračka nežije. Jen čeká, co s ní člověk udělá. Nikdy neodmlouvá, když ji bijete po hlavě. Nikdy nebrečí, když jí nadáváte. Nikdy nekřičí, když s ní mlátíte o stěnu.

Hračka to respektuje a nikdy nekřičí bolestí, protože žádnou bolest nezná. My bolest známe a prot bychom si neměli nechat líbit to, co se nám nelíbí. A nezapomeňte. S nikým nemanipulujte.

Zdroj obrázku: xecco

Prezidentem bych chtěl být

27. června 2010 v 14:30 | Mrs. Koki |  Básně
Tato báseň mě napadla, jako pokračování na báseň Kancelář pana Sída. No, byla to spíše říkanka, ale i tak se mi to líbilo. A pokud chcete vidět pokračování, celý článek vám to umožní.

Pracovní dny ve škole aneb příprava párty

26. června 2010 v 13:27 | Mrs. Koki |  Můj deníček
Právě jsem málem skonala. Je sice sobota, ale příprava na párty mě tak zruinovala, že ani nevím, čí jsem.
Párty, párty, párty. Pořád na ní musím myslet a pořád se na ni těším. Nedokáži si pomoci, ale já se ták....

Úspěch a já... co se za posledních 11-12 let stalo?

25. června 2010 v 15:36 | Mrs. Koki |  Téma týdne
Nadpis na můj vkus dlouhý, ale to je v tomto článku jedno.
Za posledních 11-12 let se stalo mnoho věcí... byly různé soutěže, programy apod. A abych vám udělal krátký přehled, ukážu vám, co se stalo, i s mým kamarádem Méďou, kterého jste mohli vidět v článku Rozhovor s plyšákem o moři.

Nechala jsem se zkritizovat!

22. června 2010 v 16:32 | Mrs. Koki |  Ostatní
A pokud chcete vědět, jak pro Nariel působí můj blog, podívejte se na celý článek. Já osobně s Nariel souhlasím, ale nikdy jsem se nepoddala tomu, že bych zrekonstruaovala blog. Myslím, že rekoinstrukcí měl až až. Ale Nariel neuvedla nějakou rekonstrukci. Je to prostě můj takový komentář k jejímu dílu. Hezké čtení.

Za chvíli již prazdniny (o výletě)

20. června 2010 v 14:00 | Mrs. Koki |  Můj deníček
Je to legrace, když rok uběhne jako voda a ještě větší legrace je, když přesedláte na druhý stupeň. Tedy, přesedlám. Nejprve totiž musí utéct prazdniny, ale já se na ně tak těším. Jako školní výlet jsme měli Lanové centrum z Kružberku. Jeli jsme do Svatoňovic vlakem a pak pěšky do Kružberku, až k Davidově mlýnu. No, nevadí, každý si potřebuje občas provětrat hlavu. A já jsem si ji provětrala také. S moji kamarádou Aničkou (diky7.blog.cz) jsme si povídali o spoustu věcí, ale také jsme hodně jedli.

Smrt... brána do jiného světa

15. června 2010 v 16:25 | Mrs. Koki |  Téma týdne
Nevím, jestli o tom chci psát, ale musím se vyjádřit.
Smrt beru jako konec. Jako když máte u filmu The end. I když tak tomu nemusí být, mám pocit, že už se ti, kteří zemřeli, nevrátí. Je to jako nemoc, která jde pořád dál a dál a vy se nedokážete té nemoci vyvarovat. Každý touto nemocí onemocní hned po narození. Narodíte se, žijete a zemřete. To je náš osud.
Když se bojíme, má to mnohem horší vysvětlení.

Dnešní den má známku 1*

11. června 2010 v 15:51 | Mrs. Koki |  Můj deníček
Nevím jak to říct, ale tento den se prostě vyvedl. Místo Angličtiny jsme zasazovali květiny. Ale jen my čtyři s Míšou, Mou nejlepší kamarádou Krisry a Esťou. S paní učitelkou, která nás má z přírodovědy jsme zasazovali jvětiny. Naučili jsme se spoustu věcí. Třeba Jak zasazovat květiny a tak vůbec! Byl to senza den a...

Náš mramorový sloup

8. června 2010 v 18:31 | Mrs. Koki
Protože jsem dlouho nenapsala žádnou báseň, napadlo mě napsat o mramorovém sloupci. Nevím, co mě to napadlo, ale moje fantazie neklade žádné meze.